A klasa już nie dla nas

W minioną sobotę miała miejsce ostatnia kolejka bielskiej A klasy. Naszym reprezentantom przyszło się zmierzyć w Wapienicy z tamtejszą zaporą. Był to niewątpliwie najtrudniejszy mecz dla Kozian, ponieważ tylko wygrana  zapewniała nam kontynuacje baraży w A klasie, a każdy inny wynik zapowiadał kalkulacje wyników równolegle odbywających się spotkań drużyn zagrożonych spadkiem, liczenie na łut szczęścia oraz doping Zaporze Porąbce by wygrała spotkanie z Bestwiną.
Tak się jednak nie stało…
Spotkanie w Wapienicy zakończyło się remisem 2:2, ustępująca nam o punkt drużyna z Rybarzowic objęła prowadzenie po rzucie karnym w doliczonym czasie gry wygrywając spotkanie z MRKS Czechowice – Dziedzice II wynikiem 3:2, co dało jej przewagę jednego punktu nad Orłem w tabeli. Mecz udało się również wygrać wynikiem 2:1 drużynie z Międzyrzecza, która podejmowała u siebie GLKS sokół Buczkowice. Wygrana jednak nie uchroniła ich przed spadkiem do B klasy. Na domiar złego, w lidze okręgowej Bestwina pokonała zaporę Porąbkę 1:0, która spada razem z Jaworzem do A klasy.
Reasumując, z wielkim żalem w sercu przyszło nam pożegnać się z bielską A klasą. Nie ma również decyzji czy przystąpimy w nadchodzącym sezonie do rywalizacji w bielskiej B klasie, by walczyć o awans. Decyzja taka ma zapaść w sobotę po konsultacjach zarządu z zawodnikami klubu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowej sondzie znajdującej się w prawym dolnym rogu strony. Sonda trwa do 1 lipca.

4 thoughts on “A klasa już nie dla nas

  1. nie takie świat znał dramaty sezon klase nizej nikomu jeszcze nie zaszkodził tylko teraz majty w rece i do boju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *